Naar inhoud springen

Geel boekt belangrijk zege bij FC ATO en vindt toenadering bij middenmoot

Lagere afdelingen
door Voetbal24 Redactie
FC ATO - ASV Geel - Arjen Dekens
Geel won met 1-2 van FC ATO. Het kwam al na twee minuten op achterstand, maar Elens net voor rust en Challouk vanop de stip bezorgden de Zotten de eerste zege sinds 3 oktober. Het sluit met zestien punten waar aan bij de middenmoot.
Met FC Averbode Testelt Okselaar - ASV Geel stonden de veertiende en dertiende uit 3de amateur B tegenover elkaar met respectievelijk twaalf en dertien punten. Voor beide teams was dit een zespuntenmatch die best gewonnen wordt, te meer omdat rode lantaarn zaterdagavond al met 0-2 ging winnen op het veld van Esperanza Pelt en nu negen punten telt.
Bij de Zotten was Nicolas Mombaerts (kuit) er niet bij, ook geen reservedoelman op de bank. Landuyt verhuisde naar de bank. Leysen en Ifrassen startten in de basis. Bij ATO voerde trainer Nick Carrez twee wissels door. Van der Auwera en Gilissen kwamen in de ploeg voor De Smedt en Kitoko.
De wedstrijd kon niet dramatischer beginnen voor Geel, want bij de eerste aanval in de tweede minuut was het al prijs voor FC ATO. Gilissen verlengde een bal een zette zo Nino Somers alleen voor Wagemans. De Averboodse winger werkte feilloos af: 1-0.
Je zou denken dat de wedstrijd meteen was opengebroken, maar niets was minder waar. In de rest van de eerste helft bleven de kansen uit. Daarvoor lag het tempo te laag en was de passing langs beide kanten te slordig. Van der Veken kopte nog wel eens een hoekschop naast voor de bezoekers en Vos waagde een poging van ver, maar dat kon Wagemans niet verontrusten.
Pas in het slot van de eerste helft was opschudding. Van der Auwera kreeg geel voor een overtreding op Ham net buiten de zestien. Jordy Elens zette zich achter de bal. De middenvelder mikte het leer via de vingertoppen van doelman Beeken en de lat in het bezoekende doel. En zo gingen beide teams na een matige eerste helft, waarin er slechts spektakel te beleven viel in het begin en op het einde, met elk één doelpunt rusten: 1-1.
Na de pauze waren de Zotten dreigender. Eerst probeerde Elens het van ver, maar doelman Beeken kende geen moeite. Net voor het uur mikte diezelfde Elens een vrije trap naar de eerste zone. Ham devieerde, maar Beeken had een kattensprong in petto om het leer uit doel te houden.
Halverwege de tweede helft kreeg Geel een strafschop nadat Elens een vrije trap over de muur wilde schilderen, maar die werd met de hand afgeweerd. Ref Lateur twijfelde niet en wees naar de stip. Youssef Challouk nam zijn verantwoordelijkheid en legde de 1-2 in de hoek, meteen ook de uitslag.
Geel kwam in de tweede helft op geen enkel moment in de problemen en hield de voorsprong na de 1-2 simpel vast. Het gaf geen grote kansen weg. Het boekt een belangrijke zege en krijgt met zestien punten opnieuw aansluiting met de middenmoot. FC ATO blijft onderaan bengelen, op vier punten van de Zotten. Volgende zaterdag speelt Geel thuis tegen Schoonbeek-Beverst. (DJ)
FC ATO: Beeken - Van der Auwera (87' Smeyers), Vos, Van Aerschot, Van den Broeck (29' Kitoko Soukala) - Prado Hernandez, Skendomemaj - Somers (59' Khalil), Dierickx, Commers - Gilissen.
ASV GEEL: Wagemans - Dekens, Kaya, Cools, Van Geet - Ifassen, Elens - Challouk (90+3' Landuyt), Van der Veken, Ham (73' Boonen) - Leysen (73' Mbaye).
DOELPUNTEN: 2' Somers 1-0, 45+1' Elens 1-1, 67' Challouk (strafschop) 1-2.
STRAFSCHOP: 67' Challouk (ASV Geel, omgezet).
GELE KAARTEN: 44' Van der Auwera, 52' Kitoko Soukula, 66' Vos, 74' Van Aerschot, 90+2' Dierickx.
SCHEIDSRECHTER: Louis Lateur.
TOESCHOUWERS: 400.
loading

Loading