Christiaan Vaes (19) is dit seizoen helemaal doorgebroken bij THES. De aanvallende middenvelder groeide uit tot basisspeler en wordt in de club soms vergeleken met
Hans Vanaken, vertelt hij aan Het Belang van Limburg. "Het is ineens snel gegaan", lacht hij.
Vaes begon bij KFC Diest, speelde een seizoen bij Westerlo en zit sinds de U13 bij THES. Twee seizoenen geleden mocht hij na nieuwjaar meetrainen met de A-kern en debuteerde hij met een invalbeurt van vijf minuten tegen Merelbeke. Vorig seizoen bleef het bij invalbeurten. "Dat ik dit seizoen plots een volwaardige basisspeler zou worden, daar durfde ik enkel van dromen", klinkt het. Hij beseft wel dat blessures bij ploegmaats hem extra kansen gaven.
Zijn troeven somt hij zelf op: "Ik heb een goed spelinzicht, een sterke traptechniek en een nauwkeurige passing. Daarnaast geef ik altijd 200 procent." Daardoor zakt hij na 70 minuten meestal terug, en ook defensief wil hij nog bijleren.
De teller staat al op twee goals: op de eerste speeldag werkte hij een voorzet van Claes binnen, vorig weekend krulde hij de 1-0 in de verste hoek. Toch noemt hij zich vooral een aangever, met Kevin De Bruyne als favoriete speler. "Ze vergelijken me hier soms ook wel eens met Hans Vanaken, omdat die ook altijd rust uitstraalt aan de bal. Een mooi compliment", aldus Vaes.
De Diestse student TEW leeft opvallend professioneel. "Ik ben ambitieus en wil zo hoog mogelijk voetballen", zegt hij. Daarom dronk hij nog nooit alcohol en gaat hij weinig op stap. Ontspanning zoekt hij op de fiets, soms trekt hij met vrienden een paar dagen naar de bergen in het buitenland.