De Belgische voetbalwereld houdt zijn adem in voor de Clasico van aanstaande zondag. Volgens analist
Hein Vanhaezebrouck is de kans op een vroegtijdige stopzetting van
Standard-Anderlecht levensgroot. "Zodra er een doelpunt valt, vrees ik dat de match niet wordt uitgespeeld."
De Hel van Sclessin dreigt zondag haar naam op een negatieve manier eer aan te doen. In zijn voorbeschouwing bij
Het Nieuwsblad uit
Hein Vanhaezebrouck zijn diepe bezorgdheid over de sfeer rond het duel tussen de twee kwakkelende grootmachten. Met beide ploegen in een sportieve crisis, lijkt het geduld van de achterban volledig opgebruikt.
De vrees voor vuurpijlen
Vanhaezebrouck voorziet een scenario waarin de sportieve uitslag ondergeschikt wordt aan de chaos op de tribunes. "Ik vrees dat de mogelijkheid bestaat dat die wedstrijd niet uitgespeeld wordt. Alleen als het gelijk blijft, zal het rustig zijn", waarschuwt de analist. Volgens hem zal een doelpunt voor één van beide teams direct leiden tot acties van de supporters: "Zodra er een doelpunt valt, zal er met één of meer vuurpijlen worden gegooid."
Het meest onheilspellende deel van Heins betoog gaat over de beslissende fase van de wedstrijd. De analist gelooft dat de veiligheid van de spelers in het gedrang komt zodra de wedstrijd in een definitieve plooi lijkt te vallen. "Als een ploeg op twee goals voorsprong komt, vrees ik dat de match niet wordt uitgespeeld. Ik heb daar echt schrik voor."
Hoogspanning voor Hasi en Euvrard
De angst voor een staking komt bovenop de enorme sportieve druk. Voor
Anderlecht-coach Besnik Hasi is het een duel van de laatste kans, terwijl ook Vincent Euvrard bij
Standard onder vuur ligt. Als de fans de wedstrijd inderdaad gijzelen, dreigen beide clubs niet alleen met lege