Anderlecht boekte op bezoek bij Cercle Brugge een belangrijke overwinning, maar
Hein Vanhaezebrouck is niet onder de indruk van de manier waarop coach Vitor Bruno zijn ploeg probeerde te laten terugkeren in de wedstrijd. In
Het Nieuwsblad trekt de analist een opvallende vergelijking met Rudi Garcia en diens aanpak bij de Rode Duivels.
Paars-wit had het lange tijd bijzonder moeilijk tegen Cercle, maar sloeg in de slotfase alsnog toe. Volgens Vanhaezebrouck waren de aanvallende wissels van Bruno echter weinig overtuigend. "Ja, dat was een Rudi Garcia’tje: alle aanvallers op het veld zetten, zonder een idee achter. En het leidde tot niets", klinkt het scherp.
Vanhaezebrouck zag hoe Cercle lange tijd goed georganiseerd stond en Anderlecht weinig ruimte weggaf. Toch ging het in de laatste tien minuten helemaal mis voor de thuisploeg. "Cercle stond een hele match goed te verdedigen, tot die laatste tien minuten. Plots kwamen ze niet meer terug, liepen ze niet meer mee, gaven spelers elkaar geen dekking meer", analyseert hij.
Dat Anderlecht vervolgens twee keer kon toeslaan doordat spelers in de tweede zone helemaal vrijstonden, vindt de voormalige trainer bijzonder opmerkelijk. "On-be-grij-pe-lijk", vat hij zijn verbazing samen.
De analist probeert ook te verklaren waarom Cercle in die beslissende fase zo veel terrein prijsgaf. Mogelijk speelde vermoeidheid een grote rol. "Het enige wat ik kan bedenken, is dat ze bij Cercle piepedood zaten en die paar extra meters er te veel aan waren. Of het is kwaliteit", stelt hij.