Negen punten uit zeven wedstrijden. Voor
KRC Genk begint de achterstand op de concurrentie stilaan een structureel probleem te worden. Na de 3-0-nederlaag tegen Club Brugge kijkt de ploeg inmiddels tegen een kloof van negen tot tien punten aan met verschillende concurrenten.
Peter Vandenbempt vreest dat de Limburgers nog een lange inhaalrace voor de boeg hebben.
“Zo is het ‘worst case scenario’ dat ik vorige week aanhaalde realiteit geworden. Racing Genk staat negen en tien punten achter op vier ploegen”, stelt de analist bij Radio 1. “Dat wordt lang achtervolgen voor Genk.”
Volgens Vandenbempt ligt de oorzaak niet bij één slechte wedstrijd. Genk wisselt volgens hem te vaak sterke momenten af met zwakke fases en blijft zoeken naar een herkenbare aanpak. “Racing Genk deed zeker mee, maar ze werden opnieuw genekt door een gebrek aan stabiliteit. Er zijn te veel hoogtes en laagtes in een wedstrijd.”
Ook trainer Jess Thorup ontsnapt niet aan de kritiek. “Hij moet eind september toegeven dat hij nog geen beetje zoekt naar de gepaste manier van spelen”, klinkt het.
Vandenbempt ziet bovendien een gebrek aan mentaliteit: “De drive en de wil om te pakken wat je verdient.” De 3-0 tegen Club Brugge maakt volgens hem duidelijk dat Genk snel moet reageren om de aansluiting niet volledig te verliezen.