De supporters van RC Genk zijn allerminst tevreden. Ze plannen zelfs protestacties om zo de speeldata van de kalendercommissie aan te klagen.
Op dinsdag 27 december ontvangt Genk Gent om 18u, een erg moeilijk tijdstip voor de werkende mens. De clubs zijn onderling overeengekomen om kerstvoetbal te spelen op 26 en 27 december, tweede en derde kerstdag. Daarbij moeten er, dat is zo opgenomen in het tv-contract, vijf verschillende tijdstippen voorzien worden," legt kalendermanager Nils van Brantegem van de Pro League uit aan Het Belang van Limburg. "De enige oplossing is: 14.30u, 18.00u en 20.30u op 26 december en 18.00u (KRC Genk-AA Gent) en 20.30u (STVV-Standard) op 27 december. Dat heel veel mensen dan nog niet in het stadion kunnen zijn? Daarvoor moet je bij de clubs zijn. Vorig jaar hebben we overigens precies hetzelfde gedaan.”
CEO Patrick Janssen heeft begrip voor de morrende supporters. "Wij hoopten dat we op tweede kerstdag zouden spelen. Een match op 27 december om 18.00u maakt ook ons ongelukkig. Maar het is onmogelijk om ons daar nu individueel tegen te verzetten. Het is een heel moeilijke materie, je kan hier naar de toekomst toe iets aan veranderen door met alle clubs samen strikte afspraken te maken. Maar die afspraken hebben natuurlijk directe gevolgen voor de voorwaarden in het tv-contract.”
“Ik vraag me af of het geen bewuste zet is van de Pro League", reageert Rudy Claessens, voorzitter van de Genkse supportervereniging OSV. "Er waren incidenten tijdens de voorbije match(en) in Gent, misschien willen ze op deze manier de supportersdelegatie van Gent inperken. Ik verwacht hooguit honderd man uit Gent, wie kan er op een gewone dinsdag om 15.00u op een bus stappen? Maar ook voor onze eigen fans is dit aanvangsuur verschrikkelijk. Zelfstandigen, arbeiders… veel van onze fans zullen zich niet tijdig kunnen vrijmaken.”
“De kalender zit de supporters al langer dwars. Enkele weken geleden moesten we nog op een woensdagavond naar Charleroi. Het probleem is dat veel clubs alleen kunnen overleven dankzij het tv-contract, zij zullen hier niks aan willen veranderen. Maar intussen komt er steeds minder volk naar de wedstrijden, de stadions ogen alsmaar leger. Hoog tijd dat men dit beseft binnen de Pro League.”