De kalender wijst naar begin oktober, maar Antwerp heeft sinds 24 augustus geen competitiewinst meer geboekt. Zaterdagavond moet dat thuis tegen Cercle Brugge eindelijk veranderen, want na een teleurstellende 1 op 12 staat de ploeg zwaar onder druk.
Coach
Stef Wils blijft opvallend kalm onder de situatie. “Het verlies tegen Zulte Waregem kwam hard binnen, maar we hebben dat als team besproken en de blik meteen naar Cercle gericht. Op training zag ik deze week vertrouwen en geloof", vertelde hij aan
Het Laatste Nieuws. Wils benadrukte dat zijn spelers vooral niet in paniek mogen slaan: “Wat er ook gebeurt, zelfs na een tegengoal, iedereen moet zijn taken uitvoeren. Tegen Zulte heb ik dat te weinig gezien.”
Creativiteit blijft zorgenkind
Een van de grootste pijnpunten blijft de aanvallende sterielheid. Antwerp creëert te weinig kansen en speelt te voorspelbaar. Toch ziet Wils hoopvolle signalen: “Ik merk verbetering, maar nog niet genoeg. Het moet beter, dat beseft iedereen.”
Veel ogen richten zich intussen op de coach zelf. Als Antwerp zaterdag niet wint, zal de druk op Wils verder toenemen. Hij wuift dat weg: “Het gaat niet over mij. Mijn staff en ik doen alles om de spelers optimaal voor te bereiden. Dat verandert nooit.”
Blessurezorgen blijven
Op het veld moet Antwerp het opnieuw stellen zonder Dennis Praet, die nog enkele weken out is met een hamstringblessure. Ook Anthony Valencia is er tegen Cercle niet bij.