Hans Vanaken vierde maandagavond zijn terugkeer in 'De Slimste Mens ter Wereld'. De spelmaker van
Club Brugge schopte het tot de finale van de populaire quiz op Vier. Maandagavond ontstond er algemene hilariteit toen Vanaken een vraag over hagedissen kreeg.
Opgelet: dit artikel bevat spoilers over de aflevering van maandagavond. Als u deze aflevering nog wil bekijken, hou er dan rekening mee dat u hieronder al het één en ander te weten komt over het verloop ervan.
Na een vraag over Hagedissen vroeg Erik Van Looy aan de kandidaten wat zij van de beestjes in kwestie vinden. Bijna vergat Van Looy zich tot Vanaken te richten, maar in extremis deed hij het toch nog. En toen ontspoorde De Slimste Mens heel even.
“Ja, want godverdomme als Hans die vraag niet had gekregen, hé”, reageerde jurylid Philippe Geubels in zijn gekende droge stijl. “Hans zou huilend naar huis gaan als hij geen vraag over hagedissen had gekregen. Hij is nog zo’n hagedissenfan”, pikte Adriaan Van den Hoof in.
Geubels: "Tranen in mijn ogen"
Erik Van Looy kreeg de slappe lach en kon even niets meer zeggen. “Ze mogen er zijn”, wist Vanaken vervolgens te vertellen over de hagedissen. “Prachtig verhaal. Tranen in mijn ogen”, repliceerde Geubels.
“Ik heb er eens 112 gezien in één week tijd. Toen ik op vakantie was in Tenerife telde ik iedere hagedis die ik zag”, pikte Van Looy uiteindelijk nog in. “Dan vind ik het verhaal van Hans toch beter”, besloot Geubels met de glimlach. Vanaken moest het finalespel spelen, maar won dat wel van Umi Defoort. Dinsdagavond keert Vanaken dus terug in De Slimste Mens.