OFFICIEEL: Olivier Renard ontslagen

Jupiler Pro League
door FVH
maandag, 09 februari 2026 om 9:40
Renard
Het onvermijdelijke is gebeurd: Olivier Renard (46) is niet langer de sportieve baas van Anderlecht. Hoewel hij de clubkas spekte met miljoenen, bleken zijn inkomende transfers onvoldoende om de recordkampioen weer naar de top te loodsen. Het krediet bij eigenaar Marc Coucke en voorzitter Michael Verschueren was volledig opgebruikt
Renard kon indrukwekkende verkoopcijfers voorleggen. Met de transfers van Jan-Carlo Simic, Kasper Dolberg en goudhaantje Nílson Angulo haalde hij ongeveer 50 miljoen euro op. Echter, de investeringen aan de inkomende zijde bleken desastreus.
Bertaccini kostte 5 miljoen euro en rendeerde niet. Namen als Ilay Camara, Yasin Özcan, Mihajlo Ilic en Lucas Hey brachten niet de verhoopte stabiliteit. De Nederlander Cedric Hatenboer kostte 2 miljoen euro, maar vertrok weer zonder één minuut te spelen.
De aanstelling van Renard in oktober 2024 was vanaf dag één controversieel. Als ex-sterke man van aartsrivaal Standard en pion van voormalig voorzitter Wouter Vandenhaute, stootte hij op een muur van wantrouwen bij de harde kern. Na het vertrek van Vandenhaute begin september vorig jaar, verloor Renard zijn belangrijkste rugdekking binnen de club.
De timing van het ontslag is cruciaal. Donderdag speelt Anderlecht de allesbeslissende bekerwedstrijd tegen Antwerp. Nu ook interim-coach Edward Still op het punt staat naar Watford te vertrekken, is de technische staf volledig ontmanteld. Het is Jérémy Taravel die donderdag noodgedwongen in de dug-out zal zitten op de Bosuil.
loading

Loading