Marc Degryse onthult reden voor falen van Carl Hoefkens: “Weet je wat ik vind?”

Jupiler Pro League
woensdag, 28 december 2022 om 12:00
220502marcdegryse
Carl Hoefkens en Club Brugge, een huwelijk — met hoogtes en laagtes — dat van korte duur was. Woensdag maakte blauw-zwart het nieuws bekend dat het de samenwerking met Hoefkens stopgezet heeft.
“Dat gelijkspel op Union, twee maanden geleden, waar ze een 2-0-voorsprong weggaven tegen tien man. Dat was het begin van het einde voor Hoefkens als coach van Club”, valt Degryse bij Het Laatste Nieuws meteen met de deur in huis.
“In eigen land zijn de resultaten slecht. Club moét op drie fronten volop meestrijden”, verklaart Degryse. “Weet je wat ik ook vind. Club legt te veel nadruk op het juiste moment kiezen. De wedstrijd winnen op een klasseflits, op ervaring.”
“De resultaten verdoezelden de laatste tijd veel. Nu is de vraag, hoe komt dat. Aan de kwaliteit van de groep zal het niet liggen: dit is het beste club in jaren”, klinkt het bij de analist. “Het valt vooral op dat de spelers met grote individuele kwaliteiten niet uit de verf komen.”

Falen

“Als bestuur reken je op de coach om gasten als Vanaken, Skov Olsen en Yaremchuk tot hun recht te laten komen. Dat lukte Hoefkens niet”, legt Degryse de vinger op de wonde. “Die reactie van Skov op Instagram was een teken aan de wand.”
“Zulke creatieve spelers moet je af en toe een schouderklopje geven. Laten voelen dat je zonder hun klasse niets bent”, aldus Degryse. “Dat is een kunst, en Hoefkens heeft dat onvoldoende gemanaged.”
“Door hen op de bank te zetten of zelfs eens uit de selectie te weren, wou hij laten zien wie de baas is. Hij had hen beter een helpende hand gegeven”, concludeert de analist. “Als beginnende coach is dat nu eenmaal zoeken.”
loading

Loading