Bij
Anderlecht lijken de interne verhoudingen stilaan duidelijker te worden, maar het financiële evenwicht blijft een heikel punt. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Marc Coucke, de grootste aandeelhouder van paars-wit, zijn grens bereikt: hij wil geen extra geld meer in de club pompen.
Coucke stak de voorbije jaren al meer dan 130 miljoen euro in Anderlecht, maar nu is de rek eruit. Hij zou de boodschap intern duidelijk hebben gemaakt: nieuwe financiële injecties vanuit zijn kant zijn niet langer aan de orde. Daarmee wil hij vooral druk zetten op de andere aandeelhouders om mee verantwoordelijkheid te nemen voor het verdere beleid.
Blokkering door Vandenhaute en Duyck
De situatie wordt bemoeilijkt door het aandeelhoudersverhaal. Wouter Vandenhaute mag dan geen voorzitter meer zijn, samen met durfinvesteerder Geert Duyck bezit hij nog steeds een blokkeringsminderheid. Dat betekent dat ze strategische beslissingen kunnen tegenhouden, wat de besluitvorming binnen de club complex houdt.
Sinds het vertrek van Vandenhaute als voorzitter is de sfeer binnen de bestuurskamer wel minder gespannen. Zowel hij als Duyck zouden het belang van de club nu duidelijk vooropstellen. Toch leeft bij andere bestuursleden de overtuiging dat er snel een structurele oplossing moet komen voor de delicaat verdeelde macht.
Evenwicht tussen macht en middelen
Met Coucke die financieel op de rem staat en de minderheidsaandeelhouders die beslissingen kunnen blokkeren, bevindt Anderlecht zich in een fragiel evenwicht. De club is sportief aan de beterhand, maar zonder eensgezindheid aan de top blijft de toekomst onzeker.