Jelle Van Damme speelde van 2006 tot en met 2010 voor
Anderlecht. De voormalige linksachter kent de club dus als zijn broekzak.
In aanloop naar de wedstrijd van zondag tussen Standard en Anderlecht liet Van Damme zijn licht schijnen op de situatie van de recordkampioen. Het Belang van Limburg vroeg hem of de teloorgang van Anderlecht is begonnen bij de komst van Coucke.
“Deels is het Coucke zijn fout. Zijn grootste vergissing vind ik nog altijd de naamsverandering van het stadion. Anderlecht was het Constant Vanden Stockstadion. Een stadion met geschiedenis, een begrip in het Europese voetbal”, klinkt het bij de ex-sterkhouder van Anderlecht.
“Als ik mijn vrienden nu vraag om mee te gaan naar het Lotto Park, dan denken ze dat we naar de basket gaan”, vervolgt Van Damme, “Ik vind wel dat er nu bekwame mensen in de directie zitten. Ik ben fan van Verbeke, al moet hij moet roeien met de budgettaire riemen die hij heeft.”
Geduld
Van Damme denkt niet dat er snel beterschap zal komen bij paars-wit: “Het zijn moeilijke tijden voor Anderlecht-supporters. Ze hebben al veel geduld gehad, maar ik denk dat ze nog véél geduld nodig zullen hebben.”