Anderlecht kijkt vanmiddag achter de kazerne in de ogen van
KV Mechelen. Paars-wit probeert de goede draad weer op te pikken en gaat voor 16 op 33.
Maar volgens Courtois zal het heel moeilijk zijn om nog veel te klimmen in het klassement. Ze ziet bij
Anderlecht vooral dezelfde types rondlopen: “Duranville, Verschaeren, Amuzu... Het zijn dezelfde types: laag zwaartepunt, licht, technisch sterk en wendbaar.”
“Er ontbreken brekers en echte toppers”, aldus de analiste in
De Zondag. Daardoor verwacht Courtois niet veel beterschap bij paars-wit: “Ik vrees dat
Anderlecht momenteel niet onder zijn stand staat.” Het zou een ramp zijn voor RSCA als ze het seizoen op de tiende plaats zouden afsluiten.
Courtois neemt Mazzu in bescherming: “Het ligt niet aan Mazzu of aan zijn tactiek. Hoeveel trainers voor hem lukte het de afgelopen jaren bij
Anderlecht ook niet?” De analiste maakt dan ook een duidelijk conclusie: “Ze missen de middelen om stappen te zetten.”
Middelen
Het lijkt er momenteel niet op dat
Anderlecht die middelen er snel zal bijkrijgen. Peter Verbeke wist deze week nog te zeggen dat ze inzetten op de jeugd en zo op lange termijn winst willen maken. Het lijkt er dus op dat de crisis nog even zal aanhouden.