Hommeles bij Anderlecht: “Ook zij zijn verantwoordelijk”

Jupiler Pro League
door Voetbal24 Redactie
PHOTONEWS_11234957-246
Giulian Biancone neemt zijn deel van de schuld voor de 4-0-nederlaag van Anderlecht in Gent, maar wijst ook naar zijn ploegmaats vooraan. Bij DAZN reageerde de 26-jarige Franse verdediger messcherp.
"We waren niet goed genoeg. We waren vandaag niet in staat om correct te verdedigen. En bij vier tegendoelpunten neem ik mijn verantwoordelijkheid. Maar het gaat niet enkel om de defensie. Ook de spelers daarvoor moeten hun verantwoordelijkheid nemen en de kansen afwerken. Het is een collectief gegeven, we moeten dringend aan de slag", klinkt het. Volgens Biancone kon paars-wit eerst zelf op 0-1 komen: "Dan heb je een andere wedstrijd."
Tegenover La Capitale was hij nog harder. Hij wil defensief zijn verantwoordelijkheid wel nemen, maar offensief zullen de jongens vooraan ook de hunne moeten opnemen, "want zonder te scoren is het onmogelijk om een wedstrijd te winnen". Gent toonde volgens hem hoe je topwedstrijden in de Pro League speelt en wint. Het hoge verdedigen noemt hij het DNA van de ploeg, net zoals donderdag in Polen, maar hij vraagt meer maturiteit. "We gaven gekke counters weg. De voorzet bij de 1-0 hadden we 200 keer gezien op training. Dat mag niet."
Ali Maamar deelt die analyse. "Dit was geen goede match en we zijn ontgoocheld. Maar we hadden genoeg kansen. Het ontbrak ons aan efficiëntie. Ik zag vanop de bank 4 à 5 goede kansen. Die moet je afmaken", aldus Maamar. Cissé opende tegen de gang van het spel in de score, terwijl doelman Davy Roef de Brusselse kansen telkens onschadelijk maakte.
Door de nederlaag volgt Anderlecht nu al op negen punten van leider Gent.
loading

Loading