'Grote naam valt helemaal door de mand en moet weg bij Anderlecht'

Jupiler Pro League
maandag, 30 juni 2025 om 8:00
250629hasi
De voorbereiding van RSC Anderlecht is nog maar net begonnen, maar de eerste signalen laten zich al voelen. Terwijl jonge spelers zich gretig lieten opmerken tijdens de 1-3 zege tegen KWSC Lauwe, lijkt het vertrouwen in Thomas Foket verder af te brokkelen.
De rechtsback, die vorig seizoen al moeilijk zijn draai vond op de Bosuil, kreeg tegen het team uit derde nationale een uitgelezen kans om zich opnieuw te tonen. Zeker nu Killian Sardella out is, ligt de weg naar speeltijd open. Maar Foket kon geen vuist maken.
Kritiek uit meerdere hoeken
Zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad spaarden de kritiek niet. Bij de Franstalige krant klonk het zelfs onverbloemd: “Foket bevestigde dat hij ver verwijderd is van het niveau dat nodig is om met Sardella te concurreren.”
De enige wapenfeit? Een voorzet op Nathan De Cat. Verder viel Foket vooral op door afwezigheid in het spelbeeld. Ondertussen liet de jonge Basile Vroninks zich net wél positief opmerken, met meer flair en intensiteit.
Positieve signalen bij jongeren
Coach Besnik Hasi zal in elk geval tevreden zijn met de reactie in de tweede helft. Tristan Degreef en Luis Vázquez namen de doelpunten voor hun rekening. Vooral die laatste lijkt scherper dan vorig seizoen, en bewijst zijn waarde als diepe spits.
Ook andere nieuwkomers kregen hun kans, al moet onder meer Mihajlo Cvetkovic duidelijk nog wennen aan het tempo. Thorgan Hazard, tot slot, kwam weinig in het stuk voor – en dat blijft opvallend voor iemand met zijn status.
loading

Loading