Leider
Union speelt op dit moment in eigen huis tegen
AA Gent. Voor beide ploegen is een overwinning zeer belangrijk. Na 45 minuten is er nog niet gescoord.
Voor AA Gent is het broodnodig om vandaag de drie punten te pakken om in de race voor play-off 1 te blijven. De ploeg van Hein Vanhaezebrouck zag dit weekend al concurrenten
KV Mechelen,
KRC Genk en
Club Brugge winnen. In de eerste helft heeft Gent al een hoop kansen gecreëerd, maar net zoals de voorbije weken hebben ze moeite met doelpunten maken.
Union zag op zaterdagavond dat
Anderlecht de Brusselse derby wist te winnen en ziet paars-wit nu op 5 punten komen. Trainer Alexander Blessin zette zijn ploeg daarom op scherp. Mohamed Amoura pakte na drie minuten uit met een drieste tackle op Samoise. Hij kreeg een gele kaart, maar sommige supporters vinden dat hij rood moest krijgen na deze ingreep.