De druk neemt toe in de Cegeka Arena. Racing Genk kende zijn slechtste seizoensstart in 32 jaar en staat na acht speeldagen met amper acht punten op de teller. Toch is er bij het bestuur nog geen sprake van paniek. Coach Thorsten Fink blijft op post – en dat heeft zijn redenen, zo weet Het Belang van Limburg.
De Duitse coach mag terugvallen op de verdiensten van zijn eerste seizoen. Hij maakte spelers beter én leverde de club recordtransfers op. Fink voorspelde een toptransfer voor Tolu Arokodare, ondanks scepsis, en kreeg gelijk: Wolverhampton betaalde minstens 26 miljoen euro. Ook Bonsu Baah, aanvankelijk verguisd, werd onder zijn hoede verkocht voor ruim 17 miljoen. Die dossiers gaven voorzitter Croonen en Head of Football De Condé vertrouwen in hun trainer.
Vertrouwen van de kleedkamer
Een tweede reden voor dat krediet is de band met zijn spelersgroep. Ondanks de matige resultaten is er weinig te horen van interne wrevel. Fink behoudt zijn autoriteit en spelers volgen hem nog steeds. Dat is vaak de belangrijkste parameter in het beoordelen van een coach.
Waar het misloopt
Dat de resultaten achterblijven, is onmiskenbaar. Genk verloor in één week zowel van Charleroi als van Union. Defensief valt de ploeg door de mand: in negentien opeenvolgende wedstrijden kon Racing de nul niet houden. Keeper Lawal zakte na een sterke start wat weg, terwijl het duo Smets-Sadick onder druk telkens kwetsbaar oogt.
Offensief is het gemis van Tolu groot. Nieuwkomer Erabi heeft tijd nodig, Oh moest een mislukte transfer verteren en creatievelingen Heymans, Karetsas en Sor stonden door blessures langs de kant. Het maakt dat Genk minder vlot scoort en vaker in de problemen komt.