De Jupiler Pro League staat op het punt te ontploffen met de start van de Champions’ Play-Offs, maar voor
Franky Van der Elst is de favoriet al duidelijk:
KRC Genk. In een gesprek met Het Nieuwsblad twijfelt de analist niet aan de titelkansen van de Limburgers.
Van der Elst baseert zich op meer dan enkel buikgevoel. “Ik zal mijn gevoel volgen: ik denk dat Genk het gaat halen,” klinkt het. “Club Brugge is medefavoriet, maar je kan niet ontkennen dat Genk in het voordeel is. Het heeft 4,5 punt voorsprong, het heeft vier competitiematchen meer gewonnen, het is momenteel gewoon de beste ploeg.”
Ook de rol van coach Thorsten Fink wordt volgens hem niet onderschat. “Ze hebben een trainer met ervaring, die de druk tot nu toe prima weg wist te houden.”
Contractverlenging op het juiste moment
Dat Genk net het contract van Fink verlengde, noemt Van der Elst “een slimme zet”. “Terecht, hè. Als je toch van plan bent om dat open te breken, is dit het ideale moment. Dat geeft de hele boel nog een boost. Goed gezien.”