KRC Genk heeft vanavond zijn kansen op een sprong in de stand laten liggen. In eigen huis verloor het met 0-1 van Charleroi, dat dankzij een vroege goal van Scheidler met de drie punten terug naar Henegouwen trok.
De start was nochtans levendig. Al na vijf minuten trof Heynen de paal en had Genk bijna de leiding te pakken. Het doelpunt viel echter aan de overkant: Blum zette zich sterk door op rechts en vond Scheidler, die na een kwartier uithaalde. Via Sadick belandde zijn poging in doel, 0-1.
Charleroi bleef daarna het gevaarlijkst. Guiagon en opnieuw Scheidler kregen mogelijkheden om de score uit te diepen, terwijl Genk het moeilijk had om de defensie van de bezoekers uit verband te spelen. Bij de rust stond de thuisploeg terecht op achterstand.
Genk vindt geen oplossingen
Na de pauze zette Thorsten Fink alles op alles met een resem wissels. Mirisola, Hrosovsky en Erabi kwamen tussen de lijnen, maar ook zij slaagden er niet in de muur van Charleroi te slopen. Enkel Heynen dwong doelman Delavallée nog eens tot een redding.
Charleroi hield compact stand en dreigde sporadisch via de counter. Zo mikte Pflücke nog naast na een snelle omschakeling. Genk kwam niet verder dan enkele afstandspogingen.
Charleroi in vorm
Voor Charleroi is dit de derde opeenvolgende zege. De ploeg van Rik De Mil schuift zo stevig op richting top vier in de Jupiler Pro League. Genk blijft achter met 8 op 21 en een groeiende druk op coach Fink, die dringend een oplossing moet vinden voor de zwakke start van het seizoen.