Hans Vanaken is al enkele jaren één van de dragende spelers bij
Club Brugge en ook bij de
Rode Duivels is de Limburger dikwijls van de partij. Alleen is het nog maar de vraag of Vanaken ook bij de nationale ploeg een rol van betekenis gaat spelen.
"De zekerheid die Vanaken in Brugge is, is hij onder Martínez echter allesbehalve", heeft Het Laatste Nieuws erg slecht nieuws voor Vanaken. "Incontournable is hij zeker niet: in vorige interlands tegen Denemarken en IJsland moest Vanaken zich tevreden stellen met een plek op de bank, terwijl Doku en Verschaeren wel speelgelegenheid kregen."
Geen EK?
Zoals het er momenteel naar uitziet, moet Vanaken dan ook vrezen voor een plaats in de definitieve EK-selectie van Roberto Martinez. De bondscoach probeerde in de meest recente interlandbreaks veel spelers uit en Vanaken krijgt dan ook af te rekenen met flink wat concurrentie.
Niet alleen voor Vanaken, maar ook voor Club Brugge zou het een streep door de rekening zijn, mocht hun spelmaker het EK niet halen. Bij Club hopen ze naast Simon Mignolet nog minstens één van hun spelers af te vaardigen voor de EK-selectie van Martinez.