Wat een seizoen maakt Anderlecht toch mee. Eerst nam het al snel afscheid van René Weiler, nadat die Anderlecht het seizoen voordien nog kampioen had gemaakt. Dan kwam Hein, de nieuwe Messias van Anderlecht. Hij zou het voetbal terugbrengen naar het Astridpark en de bijhorende resultaten ook uiteraard. Daar stak afscheidnemend voorzitter Roger Vanden Stock een stokje voor door de club te verkopen en paars-wit amper ademruimte te geven voor de broodnodige transfers. Nu heeft Anderlecht een nieuw
Na de wedstrijd tegen Moeskroen (5-3 voor Anderlecht) stonden een handvol fans de nieuwe voorzitter op te wachten. Zij zongen hun nieuwe Messias al meteen toe met een ware hit. Of het ook in de toekomst 'Couckenbak' zal zijn is voorlopig nog af te wachten.
In Het Laatste Nieuws neemt Hugo Camps alvast uitgebreid de tijd om stil te staan bij de entree van Marc Coucke. Die zat tegen Moeskroen in de tribune en dat ging niet onopgemerkt voorbij. Coucke vertelde gisteren in Extra Time trouwens nog dat hij nu even geen interviews wil geven of camera's wil zien. Het was een beetje teveel Marc dit weekend en hij was zichzelf naar eigen zeggen beu gezien.
Kleur bekennen
Coucke blijft een fan van KV Oostende, dat heeft de nieuwe voorzitter van Anderlecht zelf gezegd. Maar met evenveel passie zat hij tegen Moeskroen te juichen toen Teodorczyk zijn duivels nog eens ontbond. Camps zag Coucke dan ook strak in het pak voorzichtig beginnen bij Anderlecht. "Marc Coucke verscheen in mastieken outfit op het ereterras van Anderlecht. De sjaal zo dik als vast tapijt. Verder geen kleurtje. Neutrale deftigheid van de voorzitter van Anderlecht."
Teo Teo Teo
Teo scoorde en volgens sommigen was dat te danken aan het Coucke-effect. Camps ziet een groot verschil tussen de manier waarop Coucke omgaat met spelers en de manier waarop trainer Vanhaezebrouck dat doet.
"Voor de wedstrijd ging Coucke even met tuberculosespits Teodorczyk in conclaaf voor een portie peptalk. Altijd delicaat als een voorzitter zich tot één speler uit de groep richt. Voetballers staan met egalitaire opvattingen in het leven en op het veld. Marc Coucke juist niet. Hein moet ervoor waken dat hij niet met een paar prinsenkinderen wordt opgescheept. Hijzelf is al niet de meest toegankelijke mens op aarde", aldus Camps
Lachen
Er is nog veel werk, maar de eerste signalen lijken toch goed voor paars-wit. Al weet Camps ook dat er met Coucke wel altijd iets te beleven valt. Dat bewees de flamboyante zakenman in Oostende en er is eigenlijk niemand die eraan twijfelt dat hij eerder Anderlecht zal veranderen dan dat Anderlecht hem zal veranderen.
"Gezien zijn kleurensmaak van zondag vrees ik dat RSCA-voorzitter Coucke op een dag in tropenkostuum verschijnt in het Astridpark. Uniform van een bezettingsmacht, nietwaar? Er valt nog veel te lachen op Anderlecht", besluit Camps.