Terwijl zondag Noa Lang bij
Club Brugge gefrustreerd afdroop, schitterende honderd km verder de ster van Josha Zirkzee als nooit tevoren. Wat Het Nieuwsblad tot een uitdagende stelling inspireerde.
Om met de deur in huis te vallen, de krant pakt uit met het volgende: "De beste Nederlander in de Jupiler Pro League heet niet Lang, wel Zirkzee." Iets wat aan het begin van het seizoen als onzin zou worden bestempeld, maar nu al een stuk aannemelijker klinkt.
Het Nieuwsblad probeert die stelling te staven met enkele argumenten. "Noa Lang is voetballend top, maar intrinsiek is hij zelfs niet de beste Nederlander in de Jupiler Pro League. Dat is Joshua Zirkzee. Ja, toch?"
En nog: "Onze twee Noorderburen hebben wel een gelijkaardige dosis talent, maar als Zirkzee volle bak gaat, buit hij zijn talent meer uit. Hij heeft zijn nonchalance achter zich gelaten en laat zich minder ringeloren door zijn maniertjes dan Noa Lang."
Cijfers
En de krant haalt er ook cijfers bij: "Zirkzee zit aan twaalf goals en zes assists in de competitie, Lang zit aan zes goals en elf assists. Wie weet wordt het pleit echt pas beslecht in de Champions' play-offs." Het is een mening als een ander natuurlijk.