Club moet vrezen in Play-off 1: "Zij hebben niks te verliezen"

Jupiler Pro League
woensdag, 11 maart 2026 om 20:00
Ivan Leko
Terwijl de focus in de Jupiler Pro League vaak ligt op de titelstrijd tussen koploper Union en achtervolger Club Brugge, waarschuwt analist Thomas Chatelle voor een onderschat gevaar uit Brussel.
Volgens Chatelle bevindt RSC Anderlecht zich momenteel in een unieke positie die wel eens tot een grote verrassing zou kunnen leiden. "Anderlecht heeft dit seizoen alles te winnen en niets te verliezen", stelt hij scherp in Het Belang van Limburg.

Underdog in een unieke dubbelslag

De Brusselaars hebben een druk voorjaar voor de boeg. Niet alleen strijden ze mee in de Champions’ Play-offs, maar op Hemelvaartsdag (14 mei 2026) wacht ook de historische bekerfinale tegen stadsrivaal Union in het Koning Boudewijnstadion. Voor Chatelle is die rol van underdog een zegen voor de ploeg van David Hubert.
"Ze zijn underdog in de bekerfinale tegen Union en kunnen in april zonder al te veel druk beginnen aan de Champions’ Play-offs. Niemand verwacht van hen dat ze nog kampioen gaan worden. Voor een club als Anderlecht is dat een luxesituatie", laat Chatelle optekenen.

De kracht van de luwte

Met een huidige vierde plaats in de stand en een achterstand die bij de start van de play-offs wordt gehalveerd, is paars-wit mathematisch nog lang niet uitgeteld. Toch ligt de druk bij de concurrentie. Club Brugge kan met niets minder dan de titel tevreden zijn.
loading

Loading