RSC
Anderlecht won zondag met 2-1 van
Club Brugge. Over het afgekeurde doelpunt van Ruud Vormer, in het begin van de wedstrijd, is het laatste woord echter nog niet gezegd. Het Brugse feestje ging niet door omwille van buitenspel. Maar was het ook buitenspel?
Uit de beelden kan niemand met zekerheid opmaken of Vormer wel degelijk buitenspel staat op het moment dat de bal naar hem vertrekt. Ook co-commentator Gert Verheyen vond het een moeilijk te beoordelen fase.
"Je ziet het niet"
“Bij het trekken van de offside-lijn is het maar wat gissen waar de voet van Vormer precies staat, want je ziet het niet”, aldus Verheyen bij Eleven Sports. “Om zeker te zijn, zou je een camera moeten gebruiken aan de andere kant van het veld.”
“Op dit beeld zie je gewoon niet waar de voet van Vormer staat. Hij staat achter Miazga. Pas op: mijn gevoel zegt mij dat Vormer zijn been voorbij het lichaam van Miazga staat, maar je hebt hier geen 100% zekerheid over.”
"Dit kan niet"
Op sociale media toonden Club-fans zich tijdens de match al kritisch. En het afgekeurde doelpunt blijft zwaar op de maag liggen bij blauw-zwart. "Dit kan niet" en "Typisch, in het voordeel van Anderlecht", klinkt het onder meer op Twitter.