Burgess vermoedt dat er meer aan de hand is bij refs

Jupiler Pro League
door Voetbal24 Redactie
zondag, 03 mei 2026 om 8:00
Burgess
De ontlading na het laatste fluitsignaal was groot, maar bij Union-aanvoerder Christian Burgess bleef het niet bij frustratie alleen. Terwijl de 2-1-nederlaag tegen STVV nog nazinderde, koos hij voor een opvallende mix van kritiek en relativering.
“Geen idee wat er zich achter de schermen allemaal afspeelt. Ik ben niet tevreden met die beslissing, maar desondanks ben ik fier op mijn team, dat de hele wedstrijd lang is blijven vechten”, klonk het na afloop bij Het Nieuwsblad. De Engelsman zag zijn ploeg vroeg met tien vallen en voelde dat de wedstrijd daar al een andere richting kreeg.
Toch ging het voor Burgess niet alleen over het resultaat. De scheidsrechterlijke beslissingen zaten hem duidelijk hoog. “Het is nooit simpel als je zo vroeg met een mannetje minder komt te staan. De scheidsrechter was vrij kwistig met zijn kaarten: de fout die Mac Allister beging was in mijn ogen geen rode kaart, net zomin als de fouten die Zorgane en ikzelf begingen geel waard waren – laat staan de penalty.”
Die fases bleken achteraf bepalend. Union knokte zich nog knap terug in de wedstrijd, maar moest uiteindelijk toch buigen.
Opvallend: ondanks alles bleef Burgess niet hangen in negativiteit. “Het eerlijkste resultaat zou een 1-1-gelijkspel geweest zijn. Ach, we komen straks allicht terug op het verschil waarmee we de play-offs gestart zijn. We hebben alles nog in handen, er is geen reden voor paniek.”
loading

Loading