De afgeblazen beursgang blijft niet zonder gevolgen voor
Club Brugge. Het imago van de Belgische landskampioen, en ook dat van voorzitter Bart Verhaeghe, krijgt een flinke knauw. En dan is er ook nog de financiële schade.
"Club Brugge krijgt zijn aandelen dus niet aan de man gebracht", analyseert Het Nieuwsblad de misgelopen beursgang van blauw-zwart. "Het had de keuze om minder aandelen op de markt te brengen, de prijs te laten zakken of de beursgang (al dan niet tijdelijk) af te blazen. Het heeft dus voor het laatste gekozen."
Weggegooid geld
"Bart Verhaeghe en Club Brugge blijven zo niet enkel met een geblutst imago achter, maar ook met een financiële kater", benadrukt de krant. "Uit de prospectus blijkt immers dat de NV Club Brugge tot nu toe al 2,2 miljoen euro betaald heeft om blauw-zwart naar de beurs te brengen."
Tenzij Club Brugge later alsnog naar de beurs trekt, is het dat geld kwijt, en dat zou toch pijnlijk zijn. En áls blauw-zwart toch nog naar de beurs trekt, is het maar de vraag of er dan plots meer interesse zal zijn.
"Voorlopig is dat weggegooid geld, tenzij Club later toch nog naar de beurs trekt. Dat blijft alvast de bedoeling. Maar gaan de beleggers dan van gedacht veranderd zijn?", vraagt Het Nieuwsblad zich tot slot nog af.