De Belgische voetbalclubs krijgen de laatste jaren meer en meer te maken met financiële moeilijkheden. Naar aanleiding van Propere Handen eist de federale overheidsdienst Financiën maar liefst 69,3 miljoen euro.
De Bijzondere Belastingsinspectie voerde een onderzoek uit dat doorvloeide uit Operatie Zero. Ze brachten omkoping, grootschalige fiscale fraude en witwaspraktijken aan het licht. Heel wat profclubs betwisten naar verluidt de aanslagen van de fiscus.
Volgens
Het Laatste Nieuws heeft
KRC Genk nog een ander dossier lopen. De JPL-leider zou een ongelijke vzw zijn, die jarenlang vennootschapsbelasting ontlopen heeft. Als de fiscus gelijk krijgt, dan riskeert KRC Genk een boete van 22 tot 30 miljoen euro.
Het is maar logisch dat dat een enorme domper zou zijn voor de Limburgers. Onder meer corona en de RSZ-hervorming kostte de clubs al zeer veel geld. Het laatste is hier zeker nog niet over gezegd.