Anderlecht waarschuwt Club en Union

Jupiler Pro League
door Voetbal24 Redactie
woensdag, 23 september 2026 om 9:30
Winkler
RSC Anderlecht lijkt opnieuw perspectief te hebben. Na een teleurstellend vorig seizoen koos de Brusselse club voor een ingrijpende koerswijziging. Die aanpak begint stilaan resultaten op te leveren, al moet de ploeg zich de komende maanden nog verder ontwikkelen.
Analist Fred Waseige ziet alvast signalen die hem hoopvol stemmen. Vooral de manier waarop Anderlecht als team voor de dag komt, maakt indruk. “Ze bewogen als een geheel, waren dominant. Er was ook veel persoonlijkheid en amper concentratieverlies”, verklaarde hij bij RTBF.
Dat beeld staat in schril contrast met de prestaties van vorig seizoen. Toen eindigde de Europese droom al in augustus. Deze keer slaagde Paars-Wit erin om drie voorrondes te overleven en zich te plaatsen voor de League Phase van de Europa League.
Ook in de competitie is er beterschap merkbaar. Anderlecht verloor al acht punten, maar pakte in de laatste vier wedstrijden tien punten. Bovendien is de selectie nog niet volledig op elkaar ingespeeld. Sportief directeur Antoine Sibierski haalde elf nieuwe spelers binnen, van wie een groot deel pas laat arriveerde.
Waseige verwacht dan ook nog groei onder trainer Vitor Bruno. “Ik denk dat ze veel beter zullen doen dan vorig seizoen. Ik denk dat ze terug een machine kunnen worden in het winnen van wedstrijden.”
loading

Loading