Anderlecht haalde vorige zomer met veel tromgeroffel enkele vertrouwde gezichten terug naar Neerpede, maar één van die terugkeerders lijkt nu al op weg naar de uitgang.
Lucas Biglia, die pas sinds enkele maanden assistent is van Besnik Hasi, praat in Italië opvallend open over zijn toekomstplannen. En die toekomst lijkt niet paars-wit te kleuren.
De Argentijn blijft beleefd tegenover RSCA, maar uit zijn uitspraken spreekt vooral ambitie om zélf hoofdcoach te worden. Terwijl Anderlecht net rekende op zijn ervaring om stabiliteit te brengen in de vernieuwde technische staf, kijkt Biglia al nadrukkelijk vooruit naar een individuele uitdaging. Dat blijkt uit een gesprek dat hij gaf aan het Italiaanse Diretta.it.
“Laat ons zeggen dat ik tegen juni volgend jaar een ploeg onder mijn hoede wil nemen”, klinkt het zonder omwegen. Geen voorzichtige twijfel, geen diplomatiek geformuleerde voorbehouden: Biglia wil op eigen benen staan, en snel. Het verklaart waarom steeds meer signalen erop wijzen dat zijn passage bij RSCA van korte duur zal zijn.
Opvallend is dat hij een terugkeer naar Italië niet uitsluit, al ziet hij dat niet meteen als ideale startplaats voor een beginnende coach. “Daar eisen ze meteen resultaten. In landen als België, Nederland of Zwitserland krijg je meer tijd om te werken”, vertelt hij. Enkel een beloftenploeg van een Italiaanse topclub noemt hij een mogelijke uitzondering, omdat hij daar wél ruimte ziet om te groeien zonder onmiddellijke druk.
Zijn binding met Italië is niet verwonderlijk. Na Anderlecht bouwde Biglia er een lange carrière uit bij Lazio en AC Milan, waar hij later ook als jeugdtrainer actief was. Pas dit seizoen keerde hij terug naar België om Hasi te ondersteunen.