Ongelukkige Bertaccini weg?

Europa League
door Voetbal24 Redactie
vrijdag, 14 augustus 2026 om 7:30
PHOTONEWS_11223536-119
Bittere avond voor Anderlecht-spits ondanks Europese kwalificatie
Anderlecht beleefde donderdagavond opnieuw een mooie Europese avond. Paars-wit rekende in het Lotto Park met 3-2 af met PAOK en verzekerde zich daarmee van een plaats in de play-offs van de Europa League. Toch was er na afloop één speler die allesbehalve in een feeststemming verkeerde.
Adriano Bertaccini vierde zijn verjaardag, maar beleefde persoonlijk een bijzonder moeilijke avond. De aanvaller kreeg pas helemaal op het einde van de wedstrijd enkele minuten speeltijd. Na het laatste fluitsignaal was zijn ontgoocheling dan ook duidelijk zichtbaar.
De 26-jarige aanvaller liep met tranen in de ogen over het veld. Verschillende ploegmaats probeerden hem op te beuren en stuurden hem vervolgens richting de supporters, waar Anderlecht de Europese kwalificatie vierde.
Ook coach Vitor Bruno merkte hoe zwaar het moment woog voor Bertaccini. “Het was zijn verjaardag en ik zag dat hij het moeilijk had. Ik wilde toch dat hij ook van het moment kon genieten, daarom duwde ik hem richting de fans”, verklaarde de trainer aan Het Laatste Nieuws.
Bruno begrijpt bovendien dat zijn aanvaller meer had verwacht. “Hij had wellicht gehoopt op meer speelminuten”, gaf hij toe. Tegelijkertijd verdedigt de coach zijn beslissing. “Soms moet ik moeilijke keuzes maken. Ik doe wat in mijn ogen het best is voor Anderlecht.”
Bertaccini maakte vorige week nog het verschil tegen La Louvière met een late winnende goal. Toch blijft zijn rol momenteel beperkt tot korte invalbeurten. De aanvaller lijkt in de huidige pikorde meerdere concurrenten voor zich te hebben, waardoor zijn toekomst in Brussel opnieuw onderwerp van speculatie kan worden.
loading

Loading