Anderlecht heeft zichzelf een uitstekende uitgangspositie bezorgd voor de terugwedstrijd tegen Kairat Almaty. Paars-wit won donderdagavond in Kazachstan overtuigend met 0-3 en lijkt daarmee al met één been in de League Phase van de Europa League te staan.
De verre verplaatsing en moeilijke omstandigheden leken de ploeg van Vítor Bruno nauwelijks te deren. Anderlecht had amper vier minuten nodig om op voorsprong te komen. Doelman Anarbekov kwam ongelukkig uit en via Jaakko Oksanen verdween de bal in het eigen doel.
Paars-wit bleef daarna doorduwen en werd daarvoor beloond. Na 25 minuten profiteerde Lukas Ambros van balverlies bij Kairat. De middenvelder rukte op richting doel en werkte de aanval vervolgens fraai af met een geplaatste bal: 0-2.
Kairat kreeg voor rust nog enkele mogelijkheden, maar Colin Coosemans stond opnieuw betrouwbaar tussen de palen. De thuisploeg kreeg bovendien een zware klap te verwerken toen Shirobokov na tussenkomst van de VAR een rode kaart kreeg. Met een numerieke meerderheid kon Anderlecht nog voor de rust de wedstrijd helemaal beslissen. In de toegevoegde tijd maakte Danylo Sikan er 0-3 van.
Na de pauze hoefde Anderlecht niet meer voluit te gaan. Tegen tien Kazachse spelers controleerde paars-wit de wedstrijd zonder nog echt in de problemen te komen. Enkele kansen op een vierde treffer werden niet benut.
De opdracht voor de terugwedstrijd in het Lotto Park lijkt daardoor bijzonder eenvoudig: Anderlecht mag een 0-3-voorsprong niet meer uit handen geven. De Europa League komt zo wel heel dichtbij.