De Europese avond van KAA Gent kreeg donderdag een onaangename nasmaak. Terwijl de Buffalo’s zich met een 1-1 gelijkspel tegen IFK
Göteborg verzekerden van een plaats in de volgende ronde, zou het buiten het stadion tot een incident zijn gekomen met supportersbussen van de Zweedse club.
Volgens IFK Göteborg werden verschillende blauw-witte bussen onderweg naar de Planet Group Arena met stenen bekogeld. Daarbij raakte minstens één bus beschadigd en sneuvelde een ruit.
Jonas Arlmark, veiligheidschef van IFK Göteborg, bevestigt dat de club op de hoogte is van de gebeurtenissen. Hij noemt het incident onaanvaardbaar. "We hebben vernomen dat de blauw-witte bussen met stenen zijn bekogeld en vinden dat ver over de grens van wat aanvaardbaar is", klinkt het. Volgens Arlmark moet iedereen zich veilig kunnen voelen wanneer hij naar een voetbalwedstrijd gaat, zowel in als buiten het stadion.
De Zweedse club zegt ondertussen samen te werken met verschillende politiediensten en met de stad Gent om duidelijkheid te krijgen over wat er precies is gebeurd. Het incident is volgens Göteborg extra betreurenswaardig omdat de meegereisde supporters zich de voorbije dagen volgens de club positief zouden hebben gedragen.
"Het is extra triest wanneer we weten dat onze meegereisde supporters de voorbije dagen voor een positieve sfeer in België hebben gezorgd", aldus Arlmark.
Naar schatting waren ongeveer 800 fans van IFK Göteborg naar België afgezakt. Zij zagen hun ploeg uiteindelijk een punt pakken tegen Gent, al volstond het resultaat voor de Buffalo’s om Europees door te stoten.