'Nicky Hayen zwaar de mist in bij Club Brugge'

Champions League
door SKN
donderdag, 27 november 2025 om 22:00
Nicky Hayen
Club Brugge verloor in Lissabon kansloos met 3-0 van Sporting en volgens analisten lag dat vooral aan de risicovolle tactiek van coach Nicky Hayen. Hij wilde hoog drukzetten en domineren, maar dat plan pakte verkeerd uit.
De ploeg stond volgens de analisten veel te hoog, met “heel veel ruimte in de rug van de verdediging”, alsof ze “bijna op de middellijn zoals Bayern of Barcelona” speelden. Marc Degryse vond het idee moedig, maar slecht uitgevoerd: “Heel de ploeg stond door mekaar. Mechele verdween uit het centrum, Seys was weg van zijn linksachterpositie… Dat werd afgestraft.”
Rik De Mil zag ook positieve elementen in de intentie van Club. “Club wil constant stappen zetten in de Champions League. Maar dit voetbal vraagt tijd én momenten waarop je fouten maakt.” Volgens hem kan deze aanpak op lange termijn wel werken.
Frank Boeckx nuanceerde dat meteen. “Daar moet je de kern voor hebben. Als je dat één seizoen probeert, zal het tweede seizoen beter gaan. Alleen… je kan de beste spelers toch niet houden.” Volgens hem is het moeilijk voor Club om structureel op zo’n manier te spelen wanneer de sterkhouders telkens vertrekken.
loading

Loading