Lens-coach gaat los over Thorgan Hazard na Club

Champions League
Thorgan Hazard
Yannick Cahuzac, trainer van RC Lens, erkent na de 3-0-nederlaag op het veld van Club Brugge in de Champions League volmondig de meerdere van Blauw-Zwart. Volgens de Franse coach was Club gewoon efficiënter, al liet zijn ploeg zelf heel wat kansen liggen.
Lens was voor rust nochtans de betere ploeg en kreeg tal van mogelijkheden. Club sloeg echter toe op de momenten die ertoe doen: kapitein Hans Vanaken scoorde vlak voor de pauze, Joaquin Seys meteen erna. Twintig minuten voor tijd legde Carlos Forbs op de counter de 3-0-eindstand vast.
"Onze eerste helft was echt goed, maar we kregen dat doelpunt net voor de rust tegen. Dat doet veel pijn", gaf Cahuzac toe. "In onze vorige wedstrijd tegen Sporting slaagden we er ook al niet in onze kansen af te maken. Het is een mix van gebrek aan ervaring, pech en een uitstekende doelman aan de overkant. Maar we moeten daaraan werken. We kunnen niet zoveel kansen blijven creëren zonder te scoren. Club toonde daarentegen meer efficiëntie en realisme. Hun zege is ruimschoots verdiend."
Opvallend: in vergelijking met de competitiewedstrijd tegen Troyes, enkele dagen eerder, voerde Cahuzac maar liefst acht wijzigingen door in zijn basiself. Kapitein Florian Thauvin begon tot verrassing van velen op de bank, terwijl Thorgan Hazard wel aan de aftrap verscheen. "Sommige keuzes hadden te maken met de fysieke toestand van de spelers. De beslissing om Florian niet te laten starten, werd in overleg met hem genomen. Hij kent zijn lichaam goed", aldus de coach.
Voor de Rode Duivel had Cahuzac alleen lovende woorden. "Hazard heeft vandaag een goede prestatie geleverd. Ik had enkele weken geleden met hem gepraat en hij deed op het veld precies wat ik hem gevraagd had." Voor Lens, dat de campagne begon met een zege tegen Slavia Praag (3-2) en daarna met 2-0 verloor van Sporting, wordt het omzetten van kansen nu de grote werf.
loading

Loading