Club Brugge begaat pijnlijke megablunder tegen Marseille

Champions League
door FVH
donderdag, 29 januari 2026 om 9:30
ClubMarseille
Pijnlijker kan bijna niet. Terwijl Club Brugge gisteren de 3-0 zege tegen Olympique Marseille vierde, verscheen er een opmerkelijke felicitatie op het scorebord: "Félicitations à l'OM". Het stadionbestuur ging ervan uit dat de Fransen mee naar de volgende ronde mochten, maar een doelpunt in de 98ste minuut bij Benfica – Real Madrid veranderde alles. Marseille is uitgeschakeld en de Brugse felicitatie gaat de wereld rond als een enorme uitschuiver.
Het was het enige smetje op een voor het overige perfecte Champions League-avond voor Blauw-Zwart. Na het laatste fluitsignaal wilde de stadionregie van Club Brugge zich van zijn sportiefste kant laten zien. Omdat de resultaten in de andere wedstrijden op dat moment gunstig leken voor Marseille, werden de Fransen op de grote schermen officieel gefeliciteerd met hun overwintering in het kampioenenbal.

De vloek van de extra tijd

Maar in het voetbal is niets zeker tot het laatste fluitsignaal. Terwijl de Brugse spelers een ereronde liepen, voltrok zich in Lissabon een sportief drama voor Marseille. Benfica scoorde in de allerlaatste seconde van de extra tijd de 4-2 tegen Real Madrid. Door dat doelpunt wipten de Portugezen op basis van het aantal gescoorde doelpunten over Marseille naar de 24ste plek.
De beelden van de Brugse schermen waren op dat moment al opgepikt door de Franse televisie en sociale media. Voor de meegereisde supporters uit Marseille, die hun ploeg net met 3-0 onderuit hadden zien gaan, voelde de felicitatie als een bittere spotprent. In plaats van een feestje in de kleedkamer, volgde een begrafenisstemming.

Een les in nederigheid

Club Brugge heeft zich inmiddels verontschuldigd voor de voorbarige actie. "Het was bedoeld als een gebaar van respect, gebaseerd op de tussenstanden die we doorkregen", klinkt het in de wandelgangen van Jan Breydel. Hoewel de blunder de Brugse pret over de eigen kwalificatie niet zal drukken, is het een harde les: in de Champions League is de match pas gedaan als de scheidsrechter in Lissabon (of elders) ook écht heeft afgefloten.
loading

Loading