Op de VRT-nieuwsredactie stijgt de spanning rond
Ruben Van Gucht. De sportjournalist is al sinds november niet meer te zien als sportanker, en volgens meerdere bronnen binnen de openbare omroep is dat geen toeval. Het blijft officieel stil, maar intern verwijst men naar een reeks incidenten die de emmer deden overlopen.
Het grootste verwijt: een “eigengereide” werkwijze die bij collega’s op wrevel botste. Zo zou Van Gucht op 30 maart zijn opdracht voor Gent-Wevelgem compleet gemist hebben. Een VRT-medewerker vertelt dat hij “nog in bed lag”, waardoor Rutger Vanseveren in laatste instantie de startinterviews moest overnemen.
Ook op 6 juli liep het fout. Van Gucht haalde het 13 uur-journaal niet, waardoor Annelies Van Herck onverwacht zelf het sportnieuws presenteerde. Op de redactie noemt men het “wispelturig gedrag” dat steeds moeilijker werd om te dragen.
Toch blijft de VRT benadrukken dat Van Gucht niet geschorst is. Hij is nog steeds actief voor Radio 2 en levert commentaar bij veldritten. Wanneer hij opnieuw het sportankerwerk oppikt, durft niemand zeggen.
VRT-woordvoerster Yasmine Van der Borght vermeldt enkel dat er gesprekken lopen met Van Gucht, maar “de inhoud daarvan vertrouwelijk is, zoals gebruikelijk tussen werkgever en werknemer.”