Spanningen tussen Ruben Van Gucht en VTM lopen hoog op

Buiten de lijnen
door Voetbal24 Redactie
vrijdag, 11 september 2026 om 17:30
Ruben Van Gucht
Ruben Van Gucht zou tijdens een etentje met de VTM-top duidelijk hebben gemaakt dat hij niet van plan is om de discussie over zijn vertrek uit De Verraders zomaar te laten rusten. Volgens nieuwe informatie van Het Laatste Nieuws liet de presentator daar verstaan dat hij zich niet verantwoordelijk wil laten stellen voor de manier waarop de situatie is aangepakt.
Van Gucht zou tijdens het diner bovendien hebben benadrukt dat hij zijn mening over de gebeurtenissen zal blijven delen. Ook wanneer die kritiek betrekking heeft op zijn eigen werkgever. Dat maakt de kwestie bijzonder gevoelig, aangezien de presentator inmiddels opnieuw voor VTM aan de slag is.
De spanningen draaien rond zijn gedwongen exit uit De Verraders. Hij moest het programma zonder afscheid verlaten nadat een laptop was ontdekt. De productie beschouwde dat als een overtreding van de spelregels. Van Gucht zelf vond de beslissing naar verluidt buiten proportie en stelde zich vragen bij de manier waarop de productie had gehandeld.
In een uitgebreide mail aan productiehuis All3Media Belgium en de VTM-directie wees hij eerder op vermeende productionele fouten en onduidelijkheden in het reglement. Ook nadien bleef hij zich kritisch uitlaten, onder meer in columns en in zijn programma Happy Hour.
Opvallend is dat Van Gucht volgens HLN na het etentje niet op het matje zou zijn geroepen. De kwestie lijkt daarmee nog steeds niet volledig uitgeklaard.
loading

Loading