Marc Coucke is het kotsbeu: "Stop er in godsnaam mee!"

Buiten de lijnen
door KS
zaterdag, 13 december 2025 om 16:00
250828marccoucke
Marc Coucke kijkt met groeiende frustratie naar de manier waarop ondernemers de voorbije weken worden neergezet. In NINA spreekt de eigenaar van Anderlecht openlijk over de impact van de nieuwe regeringsmaatregelen, die volgens hem zwaar doorwegen op bedrijven — ook in het voetbal.
De timing stoort hem bijzonder. “Het is in de periode vlak voor Kerstmis net héél druk. En dan verandert de regering plotseling alle spelregels voor volgend jaar.” Volgens Coucke ontstaat daardoor een verkeerd beeld in de publieke opinie. “Er blijven maar artikelen verschijnen in de media à la ‘Iedereen wordt getroffen behalve de sterkste schouders’.”
Die redenering noemt hij onterecht. “Want de sterkste schouders worden het allerfelst getroffen.” Dat ondernemers bijdragen, vindt hij logisch. “Is dat normaal? Absoluut.” Maar de toon in het debat zit volgens hem fout. “Maar dat ze in godsnaam stoppen met ondernemers en bedrijven te bashen, alsof zij aan alle besparingen ontsnappen.”
Coucke benadrukt dat iedereen verantwoordelijkheid moet nemen. “Iederéén moet zijn deel doen.” Hij mist daarbij één element. “Ook de overheid zelf, maar dat stuk heb ik precies gemist.”
De gevolgen zijn concreet. “Ik mag op dit moment ál mijn businessplannen voor volgend jaar herschrijven.” Dat doet hij niet lichtzinnig. “Want ik heb een verantwoordelijkheid, tegenover alle mensen die ik tewerkstel.” Continuïteit primeert. “Ik moet de continuïteit van mijn bedrijven kunnen garanderen.”
loading

Loading