Aad de Mos (78) heeft slecht nieuws te melden over gezondheid: "Ik kamp hiermee"

Buiten de lijnen
door KS
woensdag, 14 januari 2026 om 8:00
Aad de Mos
Aad de Mos staat bekend om zijn tomeloze energie en zijn scherpe analyses, maar achter de schermen voert de 78-jarige Hagenaar een strijd met zijn eigen lichaam. In Story legt hij uit dat de tijd van intensieve inspanningen voorbij is. Jarenlang was hij een bekende verschijning op de onverharde 'tankbanen', waar hij kilometers hardliep om fit te blijven, maar zijn artsen hebben daar nu een definitieve streep doorgezet.

De diagnose: Hartritmestoornis

De oorzaak van de verplichte rust is een hartritmestoornis. "Ik kamp met een hartritmestoornis waar ik elke dag een pilletje voor slik", vertelt De Mos. De medische richtlijnen zijn streng: zijn hartslag mag niet meer te hoog oplopen, omdat dit gevaarlijke risico's met zich meebrengt bij een verstoord ritme. Hierdoor is de sportschool nog wel een optie, maar de zware cardio-sessies zijn verboden terrein.
Noodgedwongen zocht de oud-trainer naar een alternatief en vond dat in yoga. Wat begon als een medisch advies, is inmiddels een vaste passie geworden die hij meerdere keren per week beoefent.

Gescheiden sporten voor het huwelijksgeluk

Opvallend is dat ook zijn vrouw Gerarda (met wie hij al meer dan 50 jaar samen is) nog zeer sportief is, maar dat het koppel bewust niet samen traint. De Mos legt uit dat ze zelfs naar verschillende sportscholen gaan. "Als we samen sporten, letten we te veel op elkaar", besluit hij nuchter.
loading

Loading