De bekerfinale tussen
Club Brugge en
Anderlecht leverde niet alleen spanning op het veld op, maar ook de nodige discussie na afloop. Blauw-Zwart trok uiteindelijk aan het langste eind met een 2-1-zege, maar bij Anderlecht bleef vooral één fase hangen: een vermeende handsbal van
Hans Vanaken bij een 1-0-voorsprong.
Marc Degryse en
Gert Verheyen analyseerden het moment na de wedstrijd en waren het over één zaak eens: de scheidsrechters hanteren het reglement niet altijd even consequent.
“Voor mij was het geen penalty", gaf Degryse aan bij VTM2. “Het was van heel dichtbij en de hand van Vanaken zat los van zijn lichaam. De bal wordt echter tegen zijn onderarm gekopt. Op zich hoeft dat voor mij geen strafschop te zijn, maar wat mij vooral stoort is de inconsequentie. In andere matchen is voor zo’n situatie wél naar de stip gewezen.”
Ook Verheyen deelde dat gevoel. “De arm zat wel los van het lichaam, maar hij maakt zich niet breder. Dat maakte het voor mij ook geen penalty. Maar ik sluit me aan bij Marc: voor zulke fases is de bal al vaker op de stip gelegd. Dat wringt.”
Bij Anderlecht zal die fase ongetwijfeld nog even nazinderen, want bij een andere beslissing had het wedstrijdverloop er mogelijk helemaal anders uitgezien. Club Brugge zal zich daar weinig zorgen om maken: zij steken voor het eerst sinds 2015 nog eens de Croky Cup in de lucht.