Het escaleert: Harde kern van Anderlecht grijpt in tegen eigen spelers

Beker van België
door SKN
donderdag, 05 februari 2026 om 10:30
Anderlecht
Het zit er flink tegen bij Anderlecht. Besnik Hasi mag dan wel ontslagen zijn, maar de supporters nemen ook de eigen spelers nu stevig in het vizier.
De harde kern van RSCA heeft een brief gepubliceerd aan de vooravond van de bekerwedstrijd tegen Antwerp. “Na een walgelijke opeenstapeling van teleurstellingen in korte tijd, was deze op jammerlijke en afschuwelijke wijze verloren ‘Clasico’ op vijandig terrein de druppel die de emmer deed overlopen voor onze onvoorwaardelijke steun”, schrijven Mauves Army en South Leaders.
“Deze nederlaag, het perfecte symbool van jullie zelfgenoegzaamheid en gebrek aan karakter, dwingt ons om jullie te wijzen op jullie verantwoordelijkheden als profvoetballers", klinkt het. "Aangezien de afdalingen naar Neerpede helaas steeds vaker voorkomen naarmate de seizoenen vorderen en ze duidelijk steeds minder effect hebben, hebben we besloten om het over een andere boeg te gooien."
"Unaniem is besloten om de traditionele ontvangst van de bus voor de heenwedstrijd van deze halve finale van de Belgische beker te annuleren. U hebt dit voorrecht met voeten getreden. U verdient het niet meer. Voor één keer gaan we ons aanpassen aan jullie niveau. We zullen ons dus, net als jullie, tevredenstellen met het absolute minimum (maar dan wel beter, wat zeker niet moeilijk zal zijn).”
"Het is nu aan jullie om jullie verantwoordelijkheid te nemen, dit shirt met trots te dragen en de geschiedenis van de mooiste club van het land te respecteren, elke dag opnieuw, gedurende de looptijd van jullie lucratieve en royale contracten. Bewijs het ons op het veld met overtuigende, toegewijde en succesvolle prestaties, waarbij iedereen het beste van zichzelf geeft voor de kleuren die hij het geluk en het voorrecht heeft te mogen dragen en waarbij iedereen vecht voor iets anders dan zijn persoonlijk comfort. Royal Sporting Club Anderlecht is geen toevluchtsoord voor zielloze spelers en zal dat ook nooit worden.”
loading

Loading