Degryse ziet het erg somber in: "Ik zeg dit al drie jaar"
Marc Degryse is een gevierd voetballer geweest en nu analist. Degryse is in zijn analyses altijd eerlijk en correct, maar ook scherp.
Hij is echter niet te spreken over het huidige wereldbeeld en maakt zich zorgen over de toekomst. “Ik zeg soms als boutade: ‘De wereld is naar de vaantjes.’ Kijk naar de journaals — waar gaat het nog over: miserie en oorlog", legt Degryse uit in Het Laatste Nieuws.
"Ik roep al drie jaar tegen mijn kinderen: ‘Het wordt oorlog.’ Nicole is dan lastig en zegt: ‘Moet je dat nu wéér vertellen? Dat is toch niet leuk voor hen?’ Maar dan merk ik dat Darren mij al eens vraagt: ‘Papa, wat heeft Trump nu weer gezegd of gedaan?’ Hij is ermee bezig, ik vind dat zeer goed", klinkt het.
Degryse is ook goed bevriend met zijn collega-analist Jan Mulder. Als hij hoogbejaard is, hoopt Degryse met hem nog te kunnen babbelen. "Als ik pakweg 80 ben, zal Jan 100 zijn — dan nog zal hij niet willen horen dat hij oud is. (lacht) Ik heb Jan graag, en ik klets graag met hem — over voetbal, over het leven. Maar wél op een bankje in het park, hé! Ik ga niet in een woonzorgcentrum zitten."