'Karel Geraerts wordt nieuwe coach van deze club uit Jupiler Pro League'

'Karel Geraerts wordt nieuwe coach van deze club uit Jupiler Pro League'
Donderdag 05 juni 2025 - 08:30   I   door Redactie

De start van de zomer betekent bij Standard niet alleen transferdrukte, maar ook een diepgaande herschikking in de sportieve leiding. Terwijl nieuw sportief directeur Marc Wilmots volop puzzelt aan een nieuwe kern, is er achter de schermen ook definitief een hoofdstuk afgesloten: Ivan Leko is weg.

Het rommelde al langer tussen trainer en club. Leko uitte herhaaldelijk zijn frustraties over de omstandigheden waarin hij moest werken. Tegelijk zette Wilmots in stilte zijn eigen sportieve visie op poten — eentje waarin Leko steeds minder een rol leek te spelen. Het was dan ook slechts een kwestie van tijd voor de bom barstte.

Die barst kwam deze week. AA Gent en Antwerp polsten naar de Kroaat, en uiteindelijk koos Leko resoluut voor een avontuur in de Ghelamco Arena. De timing was opvallend scherp: op woensdagvoormiddag bereikten Leko en Standard een akkoord over het ontbinden van zijn contract. Geen ontslagvergoeding, geen compensatie — een klassieke ‘clean break’.

Standard laat los, zonder slag of stoot
Volgens Sudpresse verliepen de onderhandelingen tussen club en trainer opvallend vlot. Er komt geen juridische nasleep, geen financiële steekspelen. Beide partijen lijken vooral opgelucht dat het dossier van tafel is. En dat betekent: ruimte voor vernieuwing.

Die vernieuwing zou wel eens Karel Geraerts kunnen heten. De ex-Rouche staat al langer op het verlanglijstje in Luik, en nu Leko vertrokken is, ligt de weg volledig open. Ook KV Mechelen probeerde hem recent nog te verleiden, maar Standard lijkt het voordeel van het momentum te hebben. Niet onbelangrijk: Geraerts werkte dit seizoen bij Schalke al samen met Wilmots. Die connectie zou doorslaggevend kunnen zijn.

Wilmots trekt alle sportieve macht naar zich toe
Wat intussen overduidelijk wordt in Sclessin: Marc Wilmots laat er geen gras over groeien. Sinds zijn komst als sportief directeur neemt hij meteen beslissingen met impact. Leko buiten, gerichte rekruteringsdossiers in voorbereiding, en nu ook het trainersdossier versneld in beweging. De komende weken worden bepalend — voor de ploeg, voor de fans én voor de ambities van Standard.

De revolutie in Luik is begonnen. En dit keer staat er één man centraal aan de tekentafel.

Poll: Is Geraerts de ideale trainer voor Standard?

TAGS  I  Standard  I  Ivan Leko  I  Karel Geraerts

zaterdag 19 juli 2025

vrijdag 18 juli 2025

donderdag 17 juli 2025

woensdag 16 juli 2025