'Marc Overmars flikt het opnieuw bij Antwerp'

Het sportieve en financiële model van Royal Antwerp FC staat op een kruispunt. Na een jaar zonder Europees voetbal en met een voorzitter die de geldkraan stilaan dichtdraait, moet de club haar huiswerk anders maken. Maar net in die context lijkt sportief directeur Marc Overmars opnieuw zijn neus voor koopjes te bewijzen.
De naam van Senne Lammens valt steeds vaker in buitenlandse kringen. De jonge doelman van Antwerp maakte dit seizoen indruk, met als bekroning zijn eerste selectie bij de Rode Duivels. Clubs uit Duitsland en Italië zouden zich al gemeld hebben en een vertrek lijkt onafwendbaar. Antwerp is zich daar zeer bewust van – en handelt dan ook proactief.
Japanse opvolger in aantocht
Volgens verschillende bronnen in Japan is Antwerp dicht bij de komst van Taishi Brandon Nozawa. De 22-jarige doelman van FC Tokyo wordt getipt als de beoogde vervanger van Lammens. Opvallend: zijn komst zou nauwelijks 1 miljoen euro kosten. Geen monsterbedrag, zeker niet voor een international in wording.
De transfer is volgens Nikkan Sports en Sponichi zo goed als rond. Enkel de medische keuring scheidt Nozawa nog van een overstap naar de Bosuil. Zodra de doelman naar Europa afzakt om die formaliteiten af te ronden, zal Antwerp de transfer officieel aankondigen. FC Tokyo heeft alvast z’n zegen gegeven.
Antwerp moet creatief blijven
Sinds Paul Gheysens het financiële stuur wat losliet, is Antwerp genoodzaakt om anders te werken. Grote aankopen zijn niet langer vanzelfsprekend en elk euro moet renderen. De nederlaag tegen Charleroi in de strijd om een Europees ticket zorgt bovendien voor een extra financieel gat in de begroting.
Het vertrek van sterkhouders zoals Lammens zou de club wat ademruimte kunnen geven, maar Overmars staat voor een delicaat evenwicht: verkopen zonder sportief in te boeten.
Internationale scouting loont
De komst van Nozawa toont aan dat Antwerp haar internationale scoutingnetwerk benut om elders in de wereld waarde te vinden. De jonge Japanner wordt in eigen land beschouwd als een van de grootste doelmantalenten en zat al bij de nationale selectie. Bovendien past hij met zijn profiel perfect in het traject van Overmars: jong, getalenteerd, betaalbaar en met doorverkoopwaarde.
Laatste nieuws
zaterdag 19 juli 2025
vrijdag 18 juli 2025

donderdag 17 juli 2025
